Witamy!

Ośrodek Centralnego Szkolenia Maszynistów we Wrocławiu jest najstarszą placówką tego typu w kraju, działającą od 1950 roku. Obecnie OCSM działa w oparciu o najnowsze Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. "W sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych" (Dz.U. Nr 118 z 15.10.2001 r., poz. 1263).Prezentacja możliwości elektrowozu ET22 spółki PKP Cargo

Przy Ośrodku działalność prowadzi Państwowa Komisja Egzaminacyjno-Kwalifikacyjna, która po zakończonym kursie egzaminuje słuchaczy i nadaje państwowe uprawnienia maszynistów ewidencjonowane w Centralnym Rejestrze Operatorów w Warszawie.

Ponadto OCSM posiada możliwości organizacyjno-prawne do przeprowadzenia szkolenia na terenie działalności Waszego zakładu pracy, pod warunkiem zorganizowania 15-osobowej grupy. Kursy w OCSM rozpoczynać się będą zawsze w pierwszy poniedziałek miesiąca.

Październik 2017 Maj 2017 Grudzień 2016 Styczeń 2016 Grudzień 2015 Październik 2014 Sierpień 2014 Lipiec 2014

Odpowiedni wybór pudełka

2017-05-18 | Mikołaj Zarzycki

frazy kluczowe: transport, logistyka, przewozy

Istnieje naprawdę bardzo wiele różnego rodzaju pudełek, które wykonuje się z tektury falistej. Oprócz samych rozmiarów, jakość tektury różni się pomiędzy sobą także fasonem, sposobem wytwarzania oraz przede wszystkim całkowitym zastosowaniem. Możemy jednak pokusić się o dokonanie podziału na pudełka klapowe oraz fasonowe. Wynika taki podział właśnie z konstrukcji tych opakowań oraz także sposobu ich wytwarzania. Tak więc na pytanie komu może się przydać maszyna do pakowania, z pewnością osobie poszukującej wiele rozmiarów i typów opakowań.

Pudełka klapowe jednak trzeba przyznać są obecnie jednymi z najbardziej powszechnych typów opakowań wykonanych z tektury falistej. Inne też nazwy z jakimi możemy spotkać się na rynku to pudełka klasyczne, standardowe, tak zwane american box, american standard czy RSC zwany po prostu regular slotted conteiner. Trzeba koniecznie pamiętać o tym, że do zamknięcia pudełek fasonowych i tak potrzebna będzie nam taśma klejąca. Zaklejamy nią bowiem pudła umiejscowione na górze oraz dole. Pudła tego typu mogą być zaklejane ręcznie, a także na półautomatycznych czy w pełni automatycznych zaklejarkach. Najbardziej istotnym faktem, przy produkcji modeli pudeł klapowych jest fakt, że do ich całej produkcji w żadnym wypadku nie przyda nam się nawet przygotowalnia. Możemy więc nawet wykonywać niewielkie partie produktów i to bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów co najważniejsze. Do tego jeszcze przy każdorazowej produkcji możemy całkowicie dowolnie oraz elastycznie zmieniać poszczególne wymiary pudełek. A to się zawsze bardzo przydaje, bowiem pozwala nam optymalizować je do aktualnych potrzeb.  Po wybraniu i stworzeniu pudełka kluczowe będzie odpowiednie zabezpieczenie przesyłki i towaru. Tak więc piankowe narożniki ochronne do przesyłek sprawdzą się.

'

W obiektywie
transport
logistyka
przewozy

Warto zobaczyć: