Witamy!

Ośrodek Centralnego Szkolenia Maszynistów we Wrocławiu jest najstarszą placówką tego typu w kraju, działającą od 1950 roku. Obecnie OCSM działa w oparciu o najnowsze Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. "W sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych" (Dz.U. Nr 118 z 15.10.2001 r., poz. 1263).Prezentacja możliwości elektrowozu ET22 spółki PKP Cargo

Przy Ośrodku działalność prowadzi Państwowa Komisja Egzaminacyjno-Kwalifikacyjna, która po zakończonym kursie egzaminuje słuchaczy i nadaje państwowe uprawnienia maszynistów ewidencjonowane w Centralnym Rejestrze Operatorów w Warszawie.

Ponadto OCSM posiada możliwości organizacyjno-prawne do przeprowadzenia szkolenia na terenie działalności Waszego zakładu pracy, pod warunkiem zorganizowania 15-osobowej grupy. Kursy w OCSM rozpoczynać się będą zawsze w pierwszy poniedziałek miesiąca.

Październik 2017 Maj 2017 Grudzień 2016 Styczeń 2016 Grudzień 2015 Październik 2014 Sierpień 2014 Lipiec 2014

przewozy

Odpowiedni wybór pudełka

2017-05-18 | Mikołaj Zarzycki

frazy kluczowe: logistyka, przewozy, transport

(...) obecnie jednymi z najbardziej powszechnych typów opakowań wykonanych z tektury falistej. Inne też nazwy z jakimi możemy spotkać się na rynku to pudełka klasyczne, standardowe, tak zwane american box, american standard czy RSC zwany po prostu regular slotted conteiner. Trzeba koniecznie pamiętać o tym, że do zamknięcia pudełek fasonowych i tak potrzebna będzie nam taśma klejąca. Zaklejamy nią bowiem pudła umiejscowione na górze oraz dole. Pudła tego typu mogą być zaklejane ręcznie, a także na półautomatycznych czy w pełni automatycznych zaklejarkach. Najbardziej istotnym faktem, przy produkcji (...)

Transport całościowy

2016-01-02 | Karolina Poznańska

frazy kluczowe: logistyka, przewozy, spedycja, transport

(...) oczywiście również usługi logistyczne dzięki którym towar może w jak najkrótszym czasie a przede wszystkim jak najprostszą drogą trafić do naszego klienta. To tak naprawdę od nas samych zależy jaki typ transportu wybierzemy. A mamy do wyboru: a) transport intermodalny w którym najważniejszą cechą jest fakt nieprzeładowywania towarów oraz (...)

Kłopoty z filtrem cząstek stałych

2015-12-06 | Karolina Poznańska

frazy kluczowe: adblue, diesel, dpf, logistyka, mechanik, przewozy, transport

(...) specjalistów: http://www.diagnostic-car.pl/usuniecie_dpf_fapJak wygląda usuwanie DPF?Mechanik zdemontuje filtr cząstek stałych, rozetnie go i usunie wnętrze, a następnie zaspawa, tak aby nie było widać śladów ingerencji. Całość nie (...)

Podstawowy element transportu wodnego.

2014-10-30 | Jarosław Urban

frazy kluczowe: logistyka, przewozy, transport

(...) się do ogromnych ilości. Po standaryzacji kontenerów (unifikacja tak, aby można było je wykorzystać również w transporcie drogowym i kolejowym) powstała specjalistyczna infrastruktura, dzięki której towary są dostarczane sposobem "dom-dom" (wcześniej "port-port").Istnieją różne wymiary kontenerów, oraz ich różne przeznaczenie. Rozmiarowo, najpopularniejsze kontenery transportowe to 20, 30 oraz 40 stopowe jednostki (kontener 20-stopowy oznacza 20 stóp długości). Natomiast najczęściej, kontenery są wykorzystywane jako ogólnego przeznaczenia (przewóz towarach w kartonach, skrzyniach, paletach, workach) oraz kontenerach z kontrolowaną temperaturą (chłodnie, izotermy, kontenery termiczne).Dzięki możliwościom spiętrzania kontenerów, ich wielkości, oraz bezproblemowym rozładunkiem i (...)

Taksówki bagażowe w stolicy

2014-08-20 | Karolina Poznańska

frazy kluczowe: przewozy, spedycja, transport

(...) Instytucja taksówek bagażowych ostatnimi laty zyskała na popularności. Tego typu transport pozwala na przewożenie bagaży o różnym metrażu oraz wadze bez konieczności samodzielnego organizowania odpowiedniego samochodu czy szukania znajomych, którzy pomogli podczas przewozu. Dzięki temu można zaoszczędzić czas oraz nerwy, które zazwyczaj i tak towarzyszą przeprowadzkom.Najczęstszym powodem korzystania z usług, jakie daje warszawskie taxi bagażowe, jest konieczność przeprowadzki. Przeprowadzki osobiste, czyli z jednego miejsca zamieszkania do drugiego, są same w sobie kłopotliwe. Jeśli nie chcemy wynajmować (...)

Szybko i bezpiecznie do Niemiec

2014-07-14 | Jarosław Urban

frazy kluczowe: przewozy, spedycja, transport

(...) Berlin to również miejsce, w którym odbywa się dużo imprez muzycznych i  sportowych. Są to z najpopularniejszych: Karnawał Kultur, maraton berliński, Chistopher Street Day, Love Parade i dużo innych. Jak można dotrzeć do Berlina?  Jest na to przynajmniej parę sposobów. Samolotem: Bezpośrednie loty są oferowane z 2 miast w Polsce. Miasta te to Warszawa i Kraków.Popularną formą transportu są zorganizowane przewozy busami i autokarami. Z wielu miast w Polsce wynajmowane są busy do Berlina. Jest to bardzo (...)