Witamy!

Ośrodek Centralnego Szkolenia Maszynistów we Wrocławiu jest najstarszą placówką tego typu w kraju, działającą od 1950 roku. Obecnie OCSM działa w oparciu o najnowsze Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. "W sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych" (Dz.U. Nr 118 z 15.10.2001 r., poz. 1263).Prezentacja możliwości elektrowozu ET22 spółki PKP Cargo

Przy Ośrodku działalność prowadzi Państwowa Komisja Egzaminacyjno-Kwalifikacyjna, która po zakończonym kursie egzaminuje słuchaczy i nadaje państwowe uprawnienia maszynistów ewidencjonowane w Centralnym Rejestrze Operatorów w Warszawie.

Ponadto OCSM posiada możliwości organizacyjno-prawne do przeprowadzenia szkolenia na terenie działalności Waszego zakładu pracy, pod warunkiem zorganizowania 15-osobowej grupy. Kursy w OCSM rozpoczynać się będą zawsze w pierwszy poniedziałek miesiąca.

Październik 2017 Maj 2017 Grudzień 2016 Styczeń 2016 Grudzień 2015 Październik 2014 Sierpień 2014 Lipiec 2014

spedycja

Wymagania sanitarne a logistyka produktów mięsnych

2016-12-03 | Karolina Poznańska

frazy kluczowe: logistyka, spedycja, transport

(...) jesteśmy producentem wędlin lub innych świeżych mięs, musimy mieć pewność, że usługa transportu produktów szybko psujących się, oferowana przez firmę transportową spełnia wszelkie niezbędne wymagania sanitarne. Jak zatem najlepiej wybrać firmę, która zajmie się realizacją zleceń z tego obszaru? Najlepiej jest sprawdzić, jakie opinie ma brana przez nas pod uwagę firma. Jeśli logistyka produktów mięsnych i usługa transportu produktów szybko psujących się jest wysoko oceniana przez innych klientów tej firmy transportowej, warto wziąć ją pod uwagę. Z pewnością nasz kontrahent musi przedstawić wszystkie certyfikaty poświadczające, że spełnia on normy, jakie (...)

Transport całościowy

2016-01-02 | Karolina Poznańska

frazy kluczowe: logistyka, przewozy, spedycja, transport

(...) wykorzystywanie więcej niż jednej gałęzi powiązanej z przewozem;b) transport całopojazdowy międzynarodowy - skupia się na wynajęciu całej powierzchni np. samochodu typu tir. W takim wypadku płaci się za zdolność załadowczą danego pojazdu. Osoba wynajmująca ma więc prawo załadować na dany pojazd dokładnie taką ilość towarów, jaka jest jej w (...)

Taksówki bagażowe w stolicy

2014-08-20 | Karolina Poznańska

frazy kluczowe: przewozy, spedycja, transport

(...) jednak firmy do przeprowadzek, bo sami pragniemy się spakować i mamy ku temu odpowiednie materiały, możemy skorzystać jedynie z usług transportowych. Niektóre taksówki bagażowe za dodatkową opłatą zapewniają możliwość wynajęcia dodatkowych osób do noszenia bagaży, a także możliwość wniesienia paczek na wysokie piętra. Z usług taxi bagażowego warto skorzystać również podczas przenosin biura. Szeroki wybór z floty aut w takich firmach pozwala dobrać samochód odpowiedni gabarytowo do przewiezienia np. kilku biurek czy krzeseł albo całej meblościanki. I tutaj zaoszczędzić można czas oraz (...)

Szybko i bezpiecznie do Niemiec

2014-07-14 | Jarosław Urban

frazy kluczowe: przewozy, spedycja, transport

(...) popularny środek komunikacji, ze względu na koszty, elastyczność przewozu, wygodę.Najczęściej przejazdy do Berlina są z miast Szczecin, Warszawa, Wrocław, Poznań i Kraków. Przewozy Szczecin Berlin są bodaj najczęściej wykonywane ze względu na bliskość obu miast. Busy do Berlina jeżdżą codziennie do rożnych części stolicy Niemiec. Oprócz typowych przewozów niektóre przedsiębiorstwa transportu osobowego organizują wycieczki po Belinie, dzięki którym można zobaczyć najciekawsze miejsca tego (...)

Nowoczesne rozwiązania logistyczne

2014-07-05 | Mikołaj Zarzycki

frazy kluczowe: logistyka, spedycja, transport, transport ponadgabarytowy

(...) tych firmach, które zajmują się dystrybucją produktów na większą skalę. Posiadając magazyn, lub też i dział magazynowy i dział logistyczny, musimy uwzględnić pewne czynniki, które będą odpowiedzialne za jego prowadzenie. Działy magazynowe wymagają więc odpowiednie kierownictwo, przedsięwzięcia związane z organizacją i magazynowaniem produktów oraz ich dystrybucją w oparciu o odpowiedni łańcuch logistyczny. Działy opierające się właśnie na tym aspekcie mają na celu czuwanie nad prawidłowościami w tym obszarze i (...)