Witamy!

Ośrodek Centralnego Szkolenia Maszynistów we Wrocławiu jest najstarszą placówką tego typu w kraju, działającą od 1950 roku. Obecnie OCSM działa w oparciu o najnowsze Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. "W sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych" (Dz.U. Nr 118 z 15.10.2001 r., poz. 1263).Prezentacja możliwości elektrowozu ET22 spółki PKP Cargo

Przy Ośrodku działalność prowadzi Państwowa Komisja Egzaminacyjno-Kwalifikacyjna, która po zakończonym kursie egzaminuje słuchaczy i nadaje państwowe uprawnienia maszynistów ewidencjonowane w Centralnym Rejestrze Operatorów w Warszawie.

Ponadto OCSM posiada możliwości organizacyjno-prawne do przeprowadzenia szkolenia na terenie działalności Waszego zakładu pracy, pod warunkiem zorganizowania 15-osobowej grupy. Kursy w OCSM rozpoczynać się będą zawsze w pierwszy poniedziałek miesiąca.

Październik 2017 Maj 2017 Grudzień 2016 Styczeń 2016 Grudzień 2015 Październik 2014 Sierpień 2014 Lipiec 2014

Szybko i bezpiecznie do Niemiec

2014-07-14 | Jarosław Urban

frazy kluczowe: transport, przewozy, spedycja

Berlin to również miejsce, w którym odbywa się dużo imprez muzycznych i  sportowych. Są to z najpopularniejszych: Karnawał Kultur, maraton berliński, Chistopher Street Day, Love Parade i dużo innych.
Jak można dotrzeć do Berlina?  Jest na to przynajmniej parę sposobów.

Samolotem: Bezpośrednie loty są oferowane z 2 miast w Polsce. Miasta te to Warszawa i Kraków.

Popularną formą transportu są zorganizowane przewozy busami i autokarami. Z wielu miast w Polsce wynajmowane są busy do Berlina. Jest to bardzo popularny środek komunikacji, ze względu na koszty, elastyczność przewozu, wygodę.

Najczęściej przejazdy do Berlina są z miast Szczecin, Warszawa, Wrocław, Poznań i Kraków. Przewozy Szczecin Berlin są bodaj najczęściej wykonywane ze względu na bliskość obu miast. Busy do Berlina jeżdżą codziennie do rożnych części stolicy Niemiec. Oprócz typowych przewozów niektóre przedsiębiorstwa transportu osobowego organizują wycieczki po Belinie, dzięki którym można zobaczyć najciekawsze miejsca tego miasta.

Samochodem przez uczęszczane przejazdy graniczne w Kostrzynie nad Odrą, Świecku, Gubinie, Kołbaskowie, Olszynie.

Pociągiem: Torowe przewozy do Berlina startują z paru miast. Są to głównie: Gdynia, Szczecin, Warszawa, Kraków. Szacuje się, że w stolicy Niemiec odbywa się ponad tysiąc większych i mniejszych imprez dziennie!

Berlin to niemiecka stolica nie tylko administracyjna ale też kulturalna. Znajduje się tam mnóstwo muzeów, oper, teatrów, galerii i różnych innych miejsc, które warto odwiedzić.

'

W obiektywie
transport
przewozy
spedycja

Warto zobaczyć: