Witamy!

Ośrodek Centralnego Szkolenia Maszynistów we Wrocławiu jest najstarszą placówką tego typu w kraju, działającą od 1950 roku. Obecnie OCSM działa w oparciu o najnowsze Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. "W sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych" (Dz.U. Nr 118 z 15.10.2001 r., poz. 1263).Prezentacja możliwości elektrowozu ET22 spółki PKP Cargo

Przy Ośrodku działalność prowadzi Państwowa Komisja Egzaminacyjno-Kwalifikacyjna, która po zakończonym kursie egzaminuje słuchaczy i nadaje państwowe uprawnienia maszynistów ewidencjonowane w Centralnym Rejestrze Operatorów w Warszawie.

Ponadto OCSM posiada możliwości organizacyjno-prawne do przeprowadzenia szkolenia na terenie działalności Waszego zakładu pracy, pod warunkiem zorganizowania 15-osobowej grupy. Kursy w OCSM rozpoczynać się będą zawsze w pierwszy poniedziałek miesiąca.

Październik 2017 Maj 2017 Grudzień 2016 Styczeń 2016 Grudzień 2015 Październik 2014 Sierpień 2014 Lipiec 2014

Transport całościowy

2016-01-02 | Karolina Poznańska

frazy kluczowe: transport, przewozy, spedycja, logistyka

Każda firma, która decyduje się na wynajęcie firmy transportowej musi się liczyć z jakimiś dodatkowymi kosztami. Niemniej współpraca z tego typu firmą jest jak najbardziej opłacalna i wskazana, ponieważ w ten sposób towary różnego typu mogą trafić do kontrahentów na całym świecie.

Firma transportowa
Każda firma transportowa oferuje nam oczywiście również usługi logistyczne dzięki którym towar może w jak najkrótszym czasie a przede wszystkim jak najprostszą drogą trafić do naszego klienta. To tak naprawdę od nas samych zależy jaki typ transportu wybierzemy. A mamy do wyboru:

a) transport intermodalny w którym najważniejszą cechą jest fakt nieprzeładowywania towarów oraz wykorzystywanie więcej niż jednej gałęzi powiązanej z przewozem;

b) transport całopojazdowy międzynarodowy - skupia się na wynajęciu całej powierzchni np. samochodu typu tir. W takim wypadku płaci się za zdolność załadowczą danego pojazdu.

Osoba wynajmująca ma więc prawo załadować na dany pojazd dokładnie taką ilość towarów, jaka jest jej w danym momencie potrzebna. Przy tym warto podkreślić, że organizacja tych przewozów jest bardzo prosta do wykonania. Podsumowując, to tak naprawdę od nas samych zależy, na jaki typ transportu się zdecydujemy i jaka jego forma jest nam potrzebna w przypadku takiego a nie innego towaru.

Autorem artykuły jest Sławomir Samborski, menadżer d.s. logistyki w Grupie Raben Polska.

'

W obiektywie
transport
przewozy
spedycja
logistyka

Warto zobaczyć: